ProAgria Pohjois-Savon EU- tukineuvontaa suorittavat asiantuntijat v. 2017

EU-tukien päätukihaku on tehtävä 15.6. mennessä (suositus toukokuun aikana). Keväällä haetaan hehtaariperusteiset tuet sekä ympäristösopimukset, sekä pääosa kotieläintuista.

Suosimme sähköistä tukihakua. Viljelijä voi valtuuttaa ProAgria Pohjois-Savon asiantuntijan täyttämään tukihakemuslomakkeensa sähköisesti.

Panostamme asiantuntijoidemme osaamisen ylläpitoon koulutusten lisäksi tukihakutentillä, jonka kaikki tukihakua tekevät asiantuntijamme suorittavat.

Tukihaun TurvaPalvelussa on mahdollista tukihakemuksen täytön lisäksi laajentaa palvelua mahdollisen tukitarkastuksen varalle sekä syysilmoituksen tekemiseen.

Lisäksi hyödyntämällä NEUVO 2020 palveluistamme tukipuntaria saat tilakohtaisen kokonaistukimäärän arvion ja vaihtoehdot pellon käytön muodoista erityyppisille alueille.

ProAgria Pohjois-Savon EU- tukineuvontaa suorittavat asiantuntijat v. 2017:

Ahponen Katri Kuopion seutu 0400159970  , katri.ahponen@proagria.fi
Bovellan Ulla Ylä-Savo 0406739465  , ulla.bovellan@proagria.fi
God Ahti Leppävirta 0400286789  , ahti.god@proagria.fi
Hiltunen Jukka Lapinlahti 0400209707  , jukka.hiltunen@proagria.fi
Hyvärinen Tiina Ylä-Savo 0401870467  , tiina.hyvarinen@proagria.fi
Inkeroinen Heikki Pohjois-Savo 0400375584  , heikki.inkeroinen@proagria.fi
Jääskeläinen Aaro Kiuruvesi 0438254985  , aaro.jaaskelainen@proagria.fi
Kauppinen Juho-Heikki Ylä-Savo, Kiuruvesi 0407512725  , juho-heikki.kauppinen@proagria.fi
Laajalahti Kyösti Iisalmi, Sonkajärvi 0400277670  , kyosti.laajalahti@proagria.fi
Laakkonen Eero Juankoski, Kaavi, Tuusniemi 0400907047  , eero.laakkonen@proagria.fi
Paunonen Heikki Sisä Savo 0405865957  , heikki.paunonen@proagria.fi
Penttinen Sanna Siilinjärvi ym. 0438251210  , sanna.penttinen@proagria.fi
Piippo Arvo Maaninka, Siilinjärvi 0400380203  , arvo.piippo@proagria.fi
       
Päivärinta Minna Ylä-Savo 0405091511  , minna.paivarinta@proagria.fi
Rossi Anu Nilsiä, Siilinjärvi, ym. 0401795001  , anu.rossi@proagria.fi
Rönkkö Nina Ylä-Savo 0438254982  , nina.ronkko@proagria.fi
Saastamoinen Mikko Sonkajärvi, ym. 0404807272  , mikko.saastamoinen@proagria.fi
Savolainen Rauno Ylä-Savo 0400172121  , rauno.savolainen@proagria.fi
Tuominen Pirkko Keitele, Pielavesi ja luomutilat 0400124976  , pirkko.tuominen@proagria.fi
Tuovinen Kirsi Vieremä ym. 0400867400  , kirsi.tuovinen@proagria.fi
Valta Antti Lapinlahti, ym. 0400380201  , antti.valta@proagria.fi
Zitting Panu Pielavesi, Keitele 0400577253  , panu.zitting@proagria.fi

 

Lisätietoa asiasta antavat palvelupäälliköt Tuomo Rissanen, p. 040 563 8749,  tuomo.rissanen@proagria.fi ja Milja Heikkinen, p. 040 166 2597, milja.heikkinen@proagria.fi

 

Jaa

Ajankohtaista

Asiantuntijat

Hae asiantuntijaa

Kaikki asiantuntijat

  • Tilaa palvelu
    Hyödynnä osaamisemme johtajuuteen, tuotantoon ja yritystoiminnan kehittämiseen liittyvissä ratkaisuissa.
  • Rahat riittämään!
    Helppoutta ja onnistumisia talouden, markkina-, ja tukiriskien hallintaan.