ProAgria Pohjois-Savon EU- tukineuvontaa suorittavat asiantuntijat v. 2018

26.03.2018

EU-tukien päätukihaku on tehtävä 15.6. mennessä (avautuu vk. 16, suositus toukokuun aikana). Keväällä haetaan hehtaariperusteiset tuet sekä ympäristösopimukset, sekä pääosa kotieläintuista.

Suosimme sähköistä tukihakua. Viljelijä voi valtuuttaa ProAgria Pohjois-Savon asiantuntijan täyttämään tukihakemuslomakkeensa sähköisesti.

Panostamme asiantuntijoidemme osaamisen ylläpitoon koulutusten lisäksi tukihakutentillä, jonka kaikki tukihakua tekevät asiantuntijamme suorittavat.

Tukihaun TurvaPalvelussa on mahdollista tukihakemuksen täytön lisäksi laajentaa palvelua mahdollisen tukitarkastuksen varalle sekä syysilmoituksen tekemiseen.

Lisäksi hyödyntämällä NEUVO 2020 palveluistamme tukipuntaria saat tilakohtaisen kokonaistukimäärän arvion ja vaihtoehdot pellon käytön muodoista erityyppisille alueille.

Lisätietoa asiasta antavat palvelupäälliköt Tuomo Rissanen, p. 040 563 8749,  tuomo.rissanen@proagria.fi ja Milja Heikkinen, p. 040 166 2597, milja.heikkinen@proagria.fi.

 

ProAgria Pohjois-Savon EU- tukineuvontaa suorittavat asiantuntijat v. 2018:

Ahponen Katri

Kuopion seutu

0400159970

 , katri.ahponen@proagria.fi

Bovellan Ulla

Ylä-Savo

0406739465

 , ulla.bovellan@proagria.fi

God Ahti

Leppävirta

0400286789

 , ahti.god@proagria.fi

Hiltunen Jukka

Lapinlahti

0400209707

 , jukka.hiltunen@proagria.fi

Hyvärinen Tiina

Ylä-Savo

0401870467

 , tiina.hyvarinen@proagria.fi

Inkeroinen Heikki

Pohjois-Savo

0400375584

 , heikki.inkeroinen@proagria.fi

Jääskeläinen Aaro

Kiuruvesi, Ylä-Savo

0438254985

 , aaro.jaaskelainen@proagria.fi

Jääskeläinen Marita

Sisä Savo, Kuopio ym

0438251210

 , marita.jaaskelainen@proagria.fi

Kauppinen Juho-Heikki

Ylä-Savo, Kiuruvesi

0407512725

 , juho-heikki.kauppinen@proagria.fi

Laakkonen Eero

Juankoski, Kaavi, Tuusniemi

0400907047

 , eero.laakkonen@proagria.fi

Närhi Santeri

Leppävirta, Sisä-Savo 0438273331 , santeri.narhi@proagria.fi

Penttinen Sanna

Siilinjärvi ym.

0407498430

 , sanna.penttinen@proagria.fi

Piippo Arvo

Maaninka, Siilinjärvi

0400380203

 , arvo.piippo@proagria.fi

Päivärinta Minna

Ylä-Savo

0405091511

 , minna.paivarinta@proagria.fi

Rossi Anu

Nilsiä, Siilinjärvi, ym.

0401795001

 , anu.rossi@proagria.fi

Rönkkö Nina

Ylä-Savo

0400203755

 , nina.ronkko@proagria.fi

Saastamoinen Mikko

Sonkajärvi, ym.

0404807272

 , mikko.saastamoinen@proagria.fi

Savolainen Rauno

Lapinlahti, Maaninka

0400172121

 , rauno.savolainen@proagria.fi

Tahvola Essi

Kuopion seutu

0407071479

, essi.tahvola@proagria.fi

Tuominen Pirkko

Keitele, Pielavesi ja luomutilat

0400124976

 , pirkko.tuominen@proagria.fi

Zitting Panu

Pielavesi, Keitele

0400577253

 , panu.zitting@proagria.fi

 

 

Jaa

Ajankohtaista

Asiantuntijat

Hae asiantuntijaa

Kaikki asiantuntijat

  • Tilaa palvelu
    Hyödynnä osaamisemme johtajuuteen, tuotantoon ja yritystoiminnan kehittämiseen liittyvissä ratkaisuissa.
  • Rahat riittämään!
    Helppoutta ja onnistumisia talouden, markkina-, ja tukiriskien hallintaan.