ProAgria Pohjois-Savon EU- tukineuvontaa suorittavat asiantuntijat v. 2019

15.04.2019

EU-tukien päätukihaku on tehtävä 17.6. mennessä (suositus toukokuun aikana).

Tukihaku edellyttää, että viljelijä valtuuttaa asiantuntijan Vipu-palvelussa lähettämään tukihakemuslomakkeensa. 

Panostamme asiantuntijoidemme osaamisen ylläpitoon koulutusten lisäksi tukihakutentillä, jonka kaikki tukihakua tekevät asiantuntijamme suorittavat. Tukihaun Tukiturva -palvelussa on mahdollista laajentaa palvelua mahdollisen tukitarkastuksen varalle sekä syysilmoituksen tekemiseen.

Lisäksi hyödyntämällä NEUVO 2020 palveluistamme tukipuntaria saat tilakohtaisen kokonaistukimäärän arvion ja vaihtoehdot pellon käytön muodoista erityyppisille alueille.

ProAgria Pohjois-Savon EU- tukineuvontaa suorittavat asiantuntijat v. 2019

Ahponen Katri

Kuopion seutu

0400159970

 , katri.ahponen@proagria.fi

Bovellan Ulla

Ylä-Savo

0406739465

 , ulla.bovellan@proagria.fi

God Ahti

Leppävirta

0400286789

 , ahti.god@proagria.fi

Hiltunen Jukka

Lapinlahti

0400209707

 , jukka.hiltunen@proagria.fi

Hyvärinen Tiina

Ylä-Savo

0401870467

 , tiina.hyvarinen@proagria.fi

Inkeroinen Heikki

Pohjois-Savo

0400375584

 , heikki.inkeroinen@proagria.fi

Jääskeläinen Aaro

Kiuruvesi

0438254985

 , aaro.jaaskelainen@proagria.fi

Jääskeläinen Marita

Kuopio, Sisä-Savo ym.

0438251210

 , marita.jaaskelainen@proagria.fi

Kauppinen Juho-Heikki

Ylä-Savo, Kiuruvesi

0407512725

, juho-heikki.kauppinen@proagria.fi

Laakkonen Eero

Juankoski, Kaavi, Tuusniemi

0400907047

 , eero.laakkonen@proagria.fi

Naukkarinen Jenni

Kuopion alue

0401795001

, jenni.naukkarinen@proagria.fi

Penttinen Sanna

Siilinjärvi ym.

0438251210

 , sanna.penttinen@proagria.fi

Piippo Arvo

Maaninka, Siilinjärvi

0400380203

 , arvo.piippo@proagria.fi

Päivärinta Minna

Ylä-Savo

0405091511

 , minna.paivarinta@proagria.fi

Saastamoinen Mikko

Sonkajärvi, ym.

0404807272

 , mikko.saastamoinen@proagria.fi

Savolainen Rauno

Ylä-Savo

0400172121

 , rauno.savolainen@proagria.fi

Tuominen Pirkko

Keitele, Pielavesi ja luomutilat

0400124976

 , pirkko.tuominen@proagria.fi

Zitting Panu

Pielavesi, Keitele

0400577253

 , panu.zitting@proagria.fi

 

Lisätietoa antavat palvelupäälliköt:

Tuomo Rissanen, p. 040 5638749, tuomo.rissanen@proagria.fi 

ja Elina Keski-Soini p. 040 301 2461, elina.keski-soini@proagria.fi

 

 

Jaa

Ajankohtaista

Asiantuntijat

Hae asiantuntijaa

Kaikki asiantuntijat

  • Sähköinen kasvinsuojelututkinto nyt verkossa
    Maksa verkossa, suorita sähköisesti ja hyväksytyn suorituksen jälkeen todistus heti sähköpostiisi
  • Tilaa palvelu
    Hyödynnä osaamisemme johtajuuteen, tuotantoon ja yritystoiminnan kehittämiseen liittyvissä ratkaisuissa.